STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ STAVEBNÍ BENEŠOV

bakalarioffice365
Email
STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ STAVEBNÍ BENEŠOV

Pobočka JAF HOLZ „Podruhé“

Není tomu tak dávno, kdy naše žáky oboro truhlář uvítala Domašínská prodejna pro deskové materiály a tento týden jsme si mohli návštěvu zopakovat, tentokrát s druháky. I když úterní ráno nebylo výletní, v hojném počtu jsme zaplnili linkový autobus směr Vlašim.  Od zastávky autobusu k hale prodejny nás pak vydatně zakropil déšť. Exkurzi zahájil vedoucí pobočky pan ing. Vladimír Liška a jeho kolega, vedoucí prodeje Ladislav Havlík.  Přednáška vnesla celkový náhled na společnost  JAF  HOLZ, zmínkou je, že prvotní základy vytvořil mladý pár Josef a Antonia Frischeis v Rakousku, název firmy je odvozen od počátečních písmen zakladatelů.

V dalším bloku se přednáška průběžně doplňovala prezentací výrobků i informací o působení a sortimentu na českém trhu. Nabídka firmy zahrnuje materiály ze dřeva a na bázi dřeva, což jsou v současné době materiály budoucnosti. Jedná se tedy o širokou škálu plošných materiálů, řeziva, dýh, terasových profilů, dveří, podlah a kování, které nabízí a díky úzké spolupráci s mateřskou firmou v Rakousku dokáže zajistit nároky doslova každého koncového spotřebitele. Celosvětově pokrývá  JAF HOLZ několik poboček a Domašín je jednou z devíti v České Republice.

Ve školícím sále nabídla rozsáhlá prezentace sortimentu s průběžnou diskuzí k novinkám  na trhu velice příjemnou atmosféru. Poslední zastavení v prodejně doplnil ukázkový vzorník materiálů ze dřeva v celosvětovém měřítku. Následovala prohlídka modernizovaných skladových skladových hal, kde  nás zaujal střešní lepený vazník. Závěrečné focení opět přerušil vydatný déšť, pochlubíme se tedy jen snímky z prohlídky areálu.

Děkujeme za průvodní slovo a těšíme se na další návštěvu.

Martin Voříšek, učitel OdV

Koláž fotografií, jak žáci procházeji prostorami firmy JafHOLZ v Domašíně